"Aqua-Brambis" inženieri apmeklē kanalizācijas sūkņu staciju Daugavgrīvas ielā 101, Rīgā
2023. gada 31. oktobrī "Aqua-Brambis" inženieri apmeklēja jaunbūvi - kanalizācijas sūkņu staciju Daugavgrīvas ielā 101, kas šobrīd uzskatāma par lielāko, jaudīgāko, tehnoloģiski modernāko staciju Baltijas valstīs. Esošā un arī jaunā stacija nodrošinās Rīgas pilsētas notekūdeņu no daļas Daugavas labā krasta un visa kreisā krasta pārsūknēšanu uz Bioloģiskās attīrīšanas staciju “Daugavgrīva”.
Objekta būvniecība šobrīd ir noslēdzošajā un inženieriem vēl ir iespēja iepazīties ar būvdarbu procesu. Būvprojekta autori ir mūsu kolēģi Guntars Maļina, Juris Laicāns un Edgars Boķis. Šobrīd tiek veikta objekta autoruzraudzība.
Esošā kanalizācijas sūkņu stacija darbojas jau vairāk nekā 30 gadus, un tai bija nepieciešama tehnoloģiskā modernizācija, lai arī turpmāk garantētu drošu darbību, kā arī, lai uzlabotu efektivitāti. Baltijā lielākās kanalizācijas sūkņu stacijas pārbūvi veic būvfirma SIA “Velve” un projekta kopējās būvizmaksas ir apmēram 13,4 miljoni eiro. Jaunā kanalizācijas sūkņu stacija Daugavgrīvas ielā ir 8,7 metrus augsta monolītā dzelzsbetona ēka, bet objekta pazemes daļas dziļums ir 10,8 metri. Ēkas pamati atrodas 12 metru dziļumā, bet garākie dzelzsbetona pāļi iedzīti pat 24 metru dziļumā. Projektētā sūkņu stacijas maksimālā ražība ir 2 300 l/s jeb 8 280 m3/h.
Ēkā izvietoti pacelšanas mehānismi, apjomīgas elektrosadales un vadības iekārtas, ventilācijas sistēma, sanitārais mezgls un operatora telpa. Sūkņu stacijas ēkā izvietots septisko dūņu pieņemšanas mezgls, kas ir pilnībā integrēts ēkā.
Jaunās sūkņu stacijas vajadzībām uzstādīta rūpnieciski ražotu transformatora apakšstacija, kā arī dīzeļģenerators, kas nodrošinātu elektrības padevi elektrotīklu bojājumu gadījumos.
Lielākais ieguvums sūkņu stacijas pārbūves rezultātā būs tehnoloģisko ūdeņu patēriņa samazināšanās, kā arī elektroenerģijas patēriņa ietaupījums. Jaunā kanalizācijas sūkņu stacija būs videi ievērojami draudzīgāka un drošāka.
Objekta būvniecība tika sākta 2021. gada aprīlī un tās nodošana ekspluatācijā plānota 2024. gada aprīlī.